USHIO FDB JP120V-1500WC R7S-12 167.4MM
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
1000499-USH
UPC:
Condition:
New
Availability:
Shipping:
Calculated at Checkout
HS Tariff code:
Product Overview
nan logo
USHIO FDB JP120V-1500WC R7S-12 167.4MM – 1500W/120V T4 Halogen Photo-Optic Halogen Lamp
Specifications
  • Brand: nan
  • SKU / Order Code: 1000499-USH / —
  • ANSI Code: FDB
  • UPC:
  • Wattage: 1500W
  • Voltage: 120V
  • Bulb Type: T4 Halogen
  • Base Type: R7S-12
  • Color Temperature: 3200K
  • Initial Lumens:
  • Rated Average Life: 400 hours
  • Filament Type:
  • Max Overall Length (MOL): 167.4mm
  • Bulb Diameter (DIA): 13mm